Jest szansa, że wzrost opłaty śmieciowej w Wodzisławiu zostanie zatrzymany

Praca u podstaw przynosi efekty! Po proteście przeciwko podwyżkom cen śmieci w Gorzycach rozpoczęliśmy rozmowy z wójtami ościennych gmin, m.in. Gorzyc, Godowa i Lubomi.

Wspólnie pracujemy nad projektem, który nie tylko zatrzyma galopujące ceny, ale pozwoli znacznie je obniżyć. Nie wystarczy jednak, aby planowany związek międzygminny zajął się jedynie transportem odpadów. Konieczne jest, aby zagospodarować odpady w skali powiatu.

Rozmowy okazały się na tyle owocne, że do gry włączyły się władze Wodzisławia Śląskiego. Mamy nadzieję, że powołanie Międzygminnego Związku będzie pierwszym etapem do unowocześnienia systemu zbierania odpadów. Z korzyścią dla mieszkańców Wodzisławia i całego powiatu wodzisławskiego.

Czy wzrost opłaty śmieciowej w Wodzisławiu zostanie zatrzymany? Przekonamy się po owocach pracy zespołu składającego się z władz Wodzisławia i gmin powiatu.

O przejściu na system in-house, w którym to Miasto wywozi śmieci po kosztach, mówimy od ponad roku. Szkoda, że dopiero wzrost opłaty śmieciowej w Wodzisławiu skłonił władze Miasta do działania, ale lepiej późno niż wcale.

Więcej naszych uwag, które – mamy nadzieję, zostaną wprowadzone w życie, przeczytacie tutaj:

5/5 - (1 vote)