#WSKAŻWRAK – usuwamy porzucone samochody w Wodzisławiu [LISTA + ZDJĘCIA AUT]

Poniżej formularz zgłoszeniowy, a także dotychczasowe rezultaty akcji #WSKAŻWRAK. Dzięki wam stworzyliśmy listę porzuconych samochodów w Wodzisławiu Śląskim.

Na parkingach w Wodzisławiu Śląskim znajduje się wiele porzuconych aut. Nie tylko szpecą miasto, ale także zajmują miejsca parkingowe, których w mieście jest deficyt.

Zgłoś wrak

Jeśli zauważyłeś wrak – samochód, który od dłuższego czasu nie rusza się z miejsca, możesz go zgłosić, a my będziemy interweniować w Straży Miejskiej.

  Marka i kolor samochodu

  Tablice rejestracyjne

  Ulica gdzie się znajduje samochód

  Kontakt (e-mail i/lub telefon)

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu realizacji odpowiedzi na powyższe zapytanie i w zgodzie z Polityką Prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili wycofać.

  Lista porzuconych samochodów w Wodzisławiu

  Dzięki uzyskanym informacjom przygotowujemy listę porzuconych samochodów i na bieżąco przekazujemy do Straży Miejskiej w Wodzisławiu Śląskim.

  Dzięki naszej akcji kilkadziesiąt porzuconych samochodów zniknęło z parkingów w Wodzisławiu Śląskim, udostępniając miejsce mieszkańcom.

  Galeria porzuconych aut

  Sytuacja prawna

  To, czy dany samochód został porzucony, czy może stać na parkingu czy nie, decyduje Straż Miejska na podstawie obowiązujących przepisów.

  Poniżej informacja od Komendat Straży Miejskiej w Wodzisławiu, pani Beaty Drzeniek:

  Na podstawie art. 50a ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza. Mając na uwadze powyższe pragnę zauważyć, że niestety brakuje rozporządzenia, które precyzowałoby wymogi, jakie musi spełniać pojazd, żeby został zakwalifikowany jako nieużytkowany. Straż Miejska podejmując czynności zmierzające do usunięcia pojazdu w myśl powyższego artykułu w trakcie oględzin określa, czy auto posiada tablice rejestracyjne, jaki jest stan mówiąc ogólnie techniczny (stan opon, ilości powietrza w oponach, stan powłoki lakierniczej i karoserii, szyb, reflektorów, kierunkowskazów, wnętrza pojazdu). Poszczególne składniki lub suma tych składników świadczą o nieużytkowaniu samochodu. Same pozostawienie pojazdu mechanicznego na miejscu parkingowym i fizyczne nie poruszanie się nim nie jest podstawą do odholowania w myśl art. 50 a p.r.d., pomimo tego, że „zajmuje miejsce parkingowe”.

  Udział w akcji #WSKAŻWRAK

  W komentarzu pod wpisem na Facebooku mieszkańcy podali miejsca, gdzie znajduje się porzucony samochód. Można również napisać do nas e-mail: kontakt(@)wodzislaw20.pl

  W związku ze świetną akcją Straży Miejskiej w Radlinie i zapytaniami ze strony mieszkańców, ogłaszamy akcję #WSKAŻWRAK….

  Opublikowany przez Wodzisław 2.0 Piątek, 30 kwietnia 2021

  5/5 - (2 votes)