Zarząd

Członkowie Zarządu Wodzisławia 2.0

Łukasz Chrząszcz
Przewodniczący

l.chrzaszcz@wodzislaw20.pl
tel. 732 011 561

34 lata, radny miejski, moją pasją jest Odra Wodzisław i marketing. Od niedawna rekreacyjnie uprawiam działkę. Ponadto lubię rywalizację (sport, planszówki, gry) i dobre jedzenie.

Lubię Wodzisław Śląski, bo…
tu dorastałem, tu przeżyłem wiele pięknych chwil, tutaj mam rodzinę i przyjaciół. Do Wodzisławia mam sentyment, który pozostanie na zawsze.

W Wodzisławiu Śląskim najbardziej chciałbym zmienić…
Prezydenta. Wielu spraw nie da się już zmienić, jak odłączenie się dzielnic w latach 90. czy zagospodarowanie przestrzenne. Jeśli nasze miasto ma kiedyś wybić się ponad przeciętność, to potrzeba tutaj odważnego wizjonera z pomysłem na miasto. Osobiście brakuje mi też w Wodzisławiu uczelni wyższej, która zatrzymałaby w mieście część młodzieży ze szkół średnich i dała naszemu miastu drugie życie.

Mieszkam w dzielnicy: Nowe Miasto

Adrian Jędryka
Wiceprzewodniczący

radny@adrianjedryka.pl
tel. 519 633 019

Szczęśliwy mąż i ojciec, katolik, wodzisławianin, od 2018 roku najmłodszy radny miejski. Polityka to dla mnie troska o dobro wspólne. Czuję się odpowiedzialny za to, jak nasze miasto wygląda, jak się rozwija i jak jest zarządzane. I chcę w tym aktywnie uczestniczyć dbając o nasze wspólne dobro.

Lubię Wodzisław Śląski, bo…
jeżdżąc hulajnogą po miejskich ulicach, spacerując po Rodzinnym Parku Rozrywki, spoglądając na wodzisławski rynek czuję, że to moje miejsce na ziemi. Bardzo podoba mi się jego różnorodność. Choć każda z dziewięciu dzielnic ma swój własny charakter to razem tworzą jedną, niepowtarzalną całość.

W Wodzisławiu Śląskim najbardziej chciałbym zmienić…
sposób zarządzania miastem. Chciałbym, żeby władze miasta poprzez konsultacje, referenda, działalność Rad Dzielnic więcej słuchały mieszkańców, a wszystkie zmiany w infrastrukturze, oświacie, komunikacji i innych dziedzinach były wynikiem oczekiwań mieszkańców, a nie wynikiem tego, co Prezydent wymyślił rano przy goleniu.

Mieszkam w dzielnicy: Trzy Wzgórza

Krzysztof Widenka
Skarbnik

krzysztof@widenka.pl
tel. 787 504 781

Magister inżynier informatyki, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, a wcześniej Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim. Obecnie programista Java w międzynarodowej firmie Akamai, pasjonat fotografii.

Lubię Wodzisław Śląski, bo…
to jest moje miasto. Po wyjeździe na studia do Krakowa zrozumiałem, że nie kręcą mnie duże miasta i chciałbym tu wrócić, bo tutaj jest mi dobrze.

W Wodzisławiu Śląskim najbardziej chciałbym zmienić…
wiele różnych rzeczy. Chciałbym, aby Wodzisław był bardziej przyjaznym miejscem dla mieszkańców. Moimi priorytetami są:
– poprawienie jakości dróg, chodników (m.in. sprawienie, aby śnieg w grudniu nie był dla miasta zaskoczeniem),
– poprawa jakości i dostępności transportu publicznego,
– obniżenie kosztów życia, za które jest odpowiedzialne miasto.
Przez bliskość autostrady oraz Czech, miasto ma olbrzymi potencjał na rozwój, który jest niestety nie wykorzystywany.

Mieszkam w dzielnicy: Radlin II

Danuta Olejniczak-Paterek
członek zarządu

kontakt@wodzislaw20.pl

Wodzisławianka od urodzenia, działam społecznie i charytatywnie oraz kulturalnie. Śpiewam i tworze muzykę z artystami regionu. Jestem inicjatorka Wodzisławskiego Festiwalu „Zostań Idolem”. Zostałam laureatką w plebiscycie Osobowość Roku 2020 w kategorii kultura. Radna dzielnicy Wilchwy w latach 2028-2021.

Lubię Wodzisław Śląski, bo…
Lubię miasto za niepowtarzalny klimat oraz ludzi, którzy go tworzą.

W Wodzisławiu Śląskim najbardziej chciałabym…
zmienić energie miasta i wykorzystać jego potencjał, ożywić piękny stary Rynek. Zintegrować w działaniach kulturalno-społeczny mieszkańców miasta.

Mieszkam w dzielnicy: Wilchwy

Grzegorz Galewski
członek zarządu

kontakt@wodzislaw20.pl

Z wykształcenia jestem ekonomistą, z pasji ekologiem. Od urodzenia mieszkam w Wodzisławiu Śląskim. Jestem inicjatorem powstania łąk kwietnych w Wodzisławiu, pasjonatem i uczestnikiem teleturniejów (m.in. Jeden z dziesięciu, Vabank).

Lubię Wodzisław Śląski, bo…
Wodzisław to miasto, w którym spędziłem praktycznie całe swoje życie. Mimo że Wodzisław ma w nazwie Śląski swoim wyglądem nie przypomina typowo śląskich górniczych miast, a wręcz przeciwnie, jest zielony i spokojnie się tu mieszka.

W Wodzisławiu Śląskim najbardziej chciałbym zmienić…
Chciałbym by moje rodzinne miasto było jeszcze bardziej zielone, a drzewa nie były traktowane jak zło konieczne, by miasto miało szeroką ofertę kulturalno-edukacyjną dla każdego mieszkańca, zarówno dla młodzieży, która jak można zauważyć niestety w ostatnim czasie szuka swojego miejsca do życia poza Wodzisławiem jak i dla ludzi starszych. Mam wrażenie, że Wodzisław w ostatnich latach stał się w dużej mierze wyłącznie sypialnią dla osób pracujących w okolicznych miastach, a także w Czechach. Nadeszła pora, by to zmienić.

Mieszkam w dzielnicy: Nowe Miasto

Szymon Chraścina
członek zarządu

kontakt@wodzislaw20.pl

Mam 32 lata, urodziłem i wychowałem się w Wodzisławiu Śląskim, w którym, zostałem szczęśliwym mężem oraz ojcem. Jestem liberałem, w wolnych chwilach gram z córką w szachy i czytam Rothbarda

Lubię Wodzisław Śląski…
za miliony związanych z nim wspomnień, za wszystkie wspaniałe chwile, które w nim przeżyłem i te, które mnie jeszcze w nim czekają.

W Wodzisławiu Śląskim najbardziej chciałbym zmienić…
Przede wszystkim zależy mi na poprawie transparentności finansów publicznych i jak najlepszej jakości usług świadczonych przez miasto w interesie ogólnym.

Mieszkam w dzielnicy: Radlin II

Kacper Biernacki
członek zarządu

kontakt@wodzislaw20.pl