Przedstawiciele Wodzisław 2.0 na spotkaniu „zespołu śmieciowego” w Urzędzie Miasta

3 grudnia 2019 r. Bartosz Młotek oraz Szymon Chraścina wzięli udział w spotkaniu Zespołu ds. utrzymania porządku i czystości. Przedstawiciele stowarzyszenia Wodzisław 2.0 przedstawili pomysły na obniżenie opłaty śmieciowej i wzięli udział w dyskusji.

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Urzędu Miasta – pani wiceprezydent Izabela Kalinowska oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska p. Tadeusz Dragon.

Miejska spółka do wywozu śmieci

Członkowie Wodzisław 2.0 zaproponowali powołanie miejskiej lub międzygminnej spółki zajmującej się wywozem odpadów. Dzięki temu mieszkańcy nie byliby skazani na dyktat firm. Według urzędników, pomysł z powołaniem spółki jest godny rozważenia, ale nie jest możliwy do zrealizowania przed przyszłorocznym przetargiem. Z prostej przyczyny – jest na to za mało czasu.

Warto przypomnieć, że radny Wodzisław 2.0 już ponad rok temu występował z apelem o przejście na system „in house”: Przyczyny wysokiej opłaty śmieciowej w Wodzisławiu

Minimalne warunki przetargu

Wobec niemożliwości powołania spółki, przedstawiciele naszego stowarzyszenia zasugerowali maksymalne uproszczenie przetargu. Minimalne warunki, które będzie w stanie spełnić każda, nawet nowa firma, spowodują wzrost konkurencyjności.

Szymon Chraścina i Bartosz Młotek wystąpili również z wnioskiem podziału miasta na strefy i rozdzielenie przetargu na odbiór śmieci z domów jednorodzinnych, wielorodzinnych i terenów niezamieszkałych.

Podsumowanie

Spotkania Zespołu ds. utrzymania porządku i czystości w mieście mają charakter otwarty i odbywają się cyklicznie raz w miesiącu w siedzibie UM Wodzisławia Śląskiego.

W listopadowym spotkaniu wziął udział Kacper Biernacki:

Zapraszamy do wspólnego działania każdego, kto ma pomysł na gospodarkę odpadami i obniżenie opłaty śmieciowej w Wodzisławiu Śląskim.

5/5 - (1 vote)