Składamy wniosek o powrót do Wodzisławia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej dla dzieci

Z okazji Światowego Dnia Chorego złożyliśmy wniosek do Starosty wodzisławskiego o przywrócenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla dzieci w naszym mieście.

Od kilku lat dzieci z Wodzisławia nie mają zapewnionej opieki zdrowotnej na terenie miasta w weekendy, święta i poza godzinami działania przychodni. Rodzice są zmuszeni jeździć z chorymi dziećmi do Rydułtów i do Rybnika.

Członkowie Wodzisław 2.0 Alan Szatyło oraz Mariusz Dąbrowski złożyli do Starosty wodzisławskiego wniosek o powrót do Wodzisławia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla dzieci.

Alan Szatyło zarzucił Mieczysławowi Kiecy, że bierze udział w przebierankach i balach dla dzieci, a od lat nie doprowadził do unormowania tej sytuacji.

Mariusz Dąbrowski podsumował, że to nie są standardy, które powinny obowiązywać dla poważnego miasta, a przez ostatnie 5 lat nie zostało zrobione nic, by naprawić tę sytuację.

Radny Łukasz Chrząszcz zaapelował o zakończenie marginalizowania naszego miasta przez władze powiatu. Warto przypomnieć, że radny Chrząszcz już w lutym 2022 roku wnioskował do Starosty o powrót nocnej i świątecznej opieki do Wodzisławia.

Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 publicznie podnosi temat i przy okazji Światowego Dnia Chorego wnioskuje do Starosty, aby rodzice z Wodzisławia i powiatu mogli leczyć dzieci w Wodzisławiu.

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla dzieci musi wrócić do Wodzisławia!

5/5 - (1 vote)