Alan Szatyło
Kandydat na Prezydenta Wodzisławia Śląskiego

alan szatyło wodzisław śląski

Alan Szatyło. Urodzony 9 marca 1996 roku w Wodzisławiu Śląskim. Wodzisławski społecznik i polityk. Posiada wykształcenie średnie.

Wychowany w patriotycznej rodzinie w Wodzisławiu Śląskim, której bliskie są tradycyjne wartości i pielęgnowanie lokalnej kultury i historii.

Alan Szatyło z rodzicami
Alan Szatyło z rodzicami – Mirosławą i Hieronimem

Alan Szatyło pracuje jako Dyrektor Biura Poselskiego, w ramach którego zajmuje się sprawami ważnymi dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Do najważniejszych kwestii poruszanych przez Szatyło można wymienić wsparcie dla matki małego Szymonka z Wodzisławia oraz pomoc Krzysztofowi Filasowi mieszkańcowi Wodzisławia.

Dzięki współpracy z Alanem Szatyło, kilkudziesięciu uczniów i studentów z Wodzisławia Śląskiego zostało zaproszonych na zwiedzanie Sejmu RP.

alan szatyło w sejmie
Alan Szatyło z wodzisławską młodzieżą podczas obrad Sejmu RP

Alan Szatyło pracował w prywatnym sektorze finansów, jako Regionalny Dyrektor Sprzedaży w międzynarodowej korporacji finansowej. Był również doradcą zagranicznym dla firm z sektora MŚP, co pozwoliło mu zrozumieć zarówno lokalne, jak i międzynarodowe wyzwania. Posiada wiedzę na temat dotacji unijnych, które mogą przyczynić się do rozwoju Wodzisławia Śląskiego.

Alan Szatyło należy do czołówki najszybciej piszących na klawiaturze osób w Polsce.

Od 11 lat działa na rzecz społeczności lokalnej wspierając inicjatywy społeczne i organizacje, w tym Stowarzyszenie Wodzisław 2.0. W ramach Wodzisław 2.0 brał udział w akcjach sprzątania lasów, a także w sprzątaniu grobów osób bezdomnych na Cmentarzu Komunalnym z okazji Święta Wszystkich Świętych. W sprzątanie grobów zostali włączeni bezdomni ze Świetlicy dla bezdomnych w Wodzisławiu Śląskim.

Sprzątanie grobów osób bezdomnych
Sprzątanie grobów osób bezdomnych

W 2014 roku wspólnie z Łukaszem Chrząszczem nagłośnił temat uwolnienia flagi Wodzisławia Śląskiego, której nie mogli używać ani mieszkańcy ani lokalne stowarzyszenia. To dzięki ich zaangażowaniu flaga Wodzisławia Śląskiego została uwolniona i dziś może jej używać każdy lokalny patriota.

alan szatyło

W latach 2017 – 2021 był Przewodniczącym Rady Dzielnicy Trzy Wzgórza. W ramach tej funkcji skutecznie lobbował za zakupem nowej trybuny na salę gimnastyczną w SP28.

Mieszkając na osiedlu XXX-lecia w Wodzisławiu Śląskim dba o najbliższą okolicę. Przed świętami Bożego Narodzenia  w 2023 roku wspólnie z członkami Wodzisław 2.0 spontanicznie wyczyścili lodówkę społeczną, która znajduje się przy pasażu w centrum osiedla.

Bliskie są mu wartości rodzinne, dlatego zdaje sobie sprawę z trudności, jakie mają wodzisławskie rodziny. Wspólnie z Mariuszem Dąbrowskim apelował o przywrócenie do Wodzisławia Śląskiego nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla dzieci.

nocna i świąteczna opieka zdrowotna dla dzieci wodzisław
Z Mariuszem Dąbrowskim pod NiŚOZ w Wodzisławiu Śląskim

Jako założyciel inicjatywy wspierającej pracowników transgranicznych, walczył o godne warunki pracy i sprawiedliwość społeczną. Nagłośnił w mediach ogólnokrajowych temat tragedii lokalnych mieszkańców którzy nie mogli dojechać do pracy w przygranicznych miejscowościach z powodu zamkniętej granicy polsko czeskiej. Skutecznie interweniował o jej otwarcie na szczeblu rządowym. Dzisiaj grupa liczy ponad 7000 członków.

alan szatyło wniosek
Skuteczna działalność Alana Szatyło

W 2020 roku za działalność społeczną w Wodzisławiu Śląskim uzyskał tytuł „Człowieka Roku” Dziennika Zachodniego. Oprócz działalności na rzecz pracowników transgranicznych, Alan Szatyło zaangażował się w obronę najemców mieszkań komunalnych w Wodzisławiu Śląskim.

alan szatyło protest wodzisław
Alan Szatyło w Urzędzie Miasta podczas prostestu

Alan Szatyło dzięki działalności w środowisku międzynarodowym, posiada kontakty w organizacjach biznesowych w Republice Czeskiej. Regularnie wstawia się w sprawach lokalnych, by bronić praw i potrzeb mieszkańców. Jest otwarty na dialog i twierdzi, że drzwi prezydenta miasta zawsze powinny być otwarte dla każdego, niezależnie od przynależności partyjnej.

kandydat na prezydenta wodzisławia śląskiego

Drodzy mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego!

Jako doświadczony działacz społeczny z przeszło dziesięcioletnim stażem, głęboko zaangażowany w lokalne i transgraniczne sprawy, pragnę wspólnie, razem z wodzisławianami budować przyszłość naszego miasta.

Mam wsparcie pełnego energii zespołu Wodzisław 2.0. Kieruje nami idea budowy samorządu ponad podziałami, gdzie niezależnie od poglądów i przynależności partyjnej działamy dla dobra Wodzisławia Śląskiego.

Jestem gotowy do stawienia czoła zadaniu i wierzę, że się uda.

Wodzisław Śląski. Tutaj się wychowaliśmy, tu chcemy żyć.

Kontakt z Alanem Szatyło

a.szatylo@wodzislaw20.pl
tel. 737-474-522
www.facebook.com/AlanSzatylo

Moj program wyborczy

Zapraszam do zapoznania się z moim programem wyborczym. Program nosi nazwę Wodzisław 2.0 – tu chcę żyć! i jest kompleksowym opracowaniem celów, do jakich będę dążył wraz z Radą Miasta.

Link do programu

wybory wodzisław śląski 2024