14 pytań do M.Kiecy o projekt Dworca Autobusowego w Parku Miejskim

Nasi radni Łukasz Chrząszcz i Adrian Jędryka złożyli interpelację w sprawie budowy Dworca Autobusowego w obrębie Parku Miejskiego w Wodzisławiu.

Wizualizacje nowego dworca autobusowego w Parku Miejskim poruszyły mieszkańców miasta. W piśmie do prezydenta zostało zadanych 14 pytań.

Tekst interpelacji i pytania radnych do M. Kiecy:

nowy dworzec wodzisław pytania

Nowy dworzec a muszla koncertowa

Ewentualna realizacja projektu budynku dworca wyklucza powstanie w tym miejscu nowej muszli koncertowej.

muszla koncertowa wodzisław
Muszla koncertowa Wodzisław Śląski / fot. Konsbud

Mieszkańcy pamiętają jeszcze rok 2016 i wyburzenie muszli, a także tablice z wizualizacjami, które stały w parku, aby uspokoić ludzi. Przypomnijmy, że przeciwników wyburzenia muszli było tyle samo co zwolenników, a zwolennicy liczyli na budowę nowego amfiteatru. Urząd Miasta przekonywał, że powstanie nowy amfiteatr wg. poniższej wizualizacji.

amfiteatr wodzisław muszla
Projekt amfiteatru w Wodzisławiu – koszt. 100 tys. zł / fot. UM

Młodsi mogą nie pamiętać, że powyższy projekt nie jest pierwszym. W 2015 roku prof. Krzysztofa Rostańskiego zaprojektował Park Miejski w Wodzisławiu, w którym obok poczekalni autobusowej znalazła się muszla koncertowa. Koszty tego projektu nie są nam znane.

projekt wodzisław muszla
Projekt Parku Miejskiego z muszlą koncertową – prof. Rostański / fot. NaszeMiasto

Atrakcyjny wygląd planowanego budynku dworca ma zapewnić zielony dach. Jednak używanie w tym kontekście przez Urząd Miasta słów „amfiteatr” jest co najmniej na wyrost. Byłaby to fajna górka do zjeżdżania na sankach, ale w okresie letnim będzie tam panował skwar. Co prawda w projekcie ten teren jest zacieniony, ale wynika to z założenia przez projektanta, że słońce będzie świeciło z północy. Jest to ukrywanie faktu, że budynek i taras z trawą na dachu będą przez cały dzień w pełnym słońcu.

projekt dworca wodzisław śląski
Projekt dworca autobusowego Wodzisław Śląski / fot. UM

Gdy dostaniemy odpowiedź na interpelację, niezwłocznie  o tym poinformujemy.

4.2/5 - (5 votes)