Wodzisław 2.0 publikuje nagrania komisji Rady Miasta – Miasto zaoszczędzi 44 tys. zł

W odpowiedzi na absurdalne przepisy nałożone przez ustawodawcę oraz w celu wygospodarowania oszczędności w Urzędzie Miasta Wodzisław Śląski, Stowarzyszenie Wodzisław 2.0 publikuje posiedzenia komisji Rady Miasta.

Nowe przepisy nałożone przez ustawodawcę nakładają na UM obowiązek dołączenia transkrypcji do video. Bez napisów samorząd nie ma prawa publikować nagrań. Urząd Miasta Wodzisławia Śl. nie posiada środków na transkrypcje do nagrań komisji Rady Miasta, wobec czego zrezygnował z ich publikowania.

Przewodniczący Stowarzyszenia Wodzisław 2.0 Bartosz Młotek wystosował pismo do urzędników, wyciągając pomocną dłoń. Przepisy mówią bowiem wyłącznie o samorządach – stowarzyszenie nie musi dołączać transkrypcji do nagrań.

Urząd Miasta w osobie sekretarza Zbigniewa Gamzy na łamach tuwodzislaw.pl odniósł się sceptycznie do pomysłu:

nagrania komisji rady miasta wodzisław śląski
źródło: tuwodzislaw.pl

Mając na uwadze jawność i dostęp mieszkańców do informacji, postanowiliśmy się nie poddawać.

Na mocy ustawy o dostępie do informacji publicznej i artykułu 61 Konstytucji RP wystąpiliśmy do UM o udostępnienie nagrań z komisji styczniowych.

Zostały nam przesłane nagrania 8 komisji, z czego nagranie Komisji Budżetu bez głosu (problemy techniczne podczas obrad – wystąpiliśmy o udostępnienie również nagrania audio, które połączyliśmy z video i niezwłocznie opublikowaliśmy).

Wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Wodzisław 2.0 Krzysztof Widenka wraz z radnym z ramienia Wodzisław 2.0 Łukaszem Chrząszczem zajęli się zgrywaniem komisji i ich publikacją w serwisie Youtube. Dzięki społecznej pracy naszych działaczy Miasto Wodzisław Śląski zaoszczędzi 44 tys. zł. Na tyle Sekretarz Miasta wycenił usługę transkrypcji, która jest konieczna aby nagrania mogły być udostępniane przez Urząd Miasta.

Nagrania z komisji Rady Miasta można oglądać tak jak dawniej w serwisie Youtube. Zachęcamy do oglądania i subskrypcji naszego kanału na Youtube.

5/5 - (3 votes)