Działacze Wodzisław 2.0 nominowani w konkursie Osobowość Roku 2020

Dwóch działaczy Wodzisław 2.0 zostało nominowanych w konkursie „Osobowość Roku 2020” Dziennika Zachodniego.

Grzegorz Grabowski oraz Alan Szatyło zostali nominowani w konkursie Dziennika Zachodniego na Osobowość Roku w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna.

Konkurs potrwa do 25 maja. Zachęcamy do oddawania głosów pod tym linkiem.

Alan Szatyło otrzymał nominację za:

zaangażowanie w sprawy pracowników transgranicznych. Pandemia koronawirusa i rządowe obostrzenia Czech i Polski skomplikowały warunki życia mieszkańcom naszego regionu pracującym w Czechach. W trakcie pierwszej fali nie mogli nawet pracować. Mimo późniejszego otwarcia granic nie zawsze było łatwo. Pojawiały się problemy m.in. przy przekraczaniu granicy. Alan Szatyło wziął sprawy w swoje ręce. Nagłaśniał problemy pracowników transgranicznych w mediach, sprawa pojawiła się nie tylko w mediach regionalnych, ale i ogólnopolskich. Apelował też do polityków. To m.in. dzięki działaniu takich osób jak on, za którymi stały tysiące pracowników transgranicznych, udało się zainteresować ich problemami najwyższe władze, co przełożyło się możliwość dojazdu do pracy za granicę.

Z kolei Grzegorz Grabowski został nominowany za:

obronę najemców mieszkań komunalnych w Wodzisławiu Śląskim. To Grzegorz Grabowski podniósł temat planowanych podwyżek czynszów. Sprawę nagłośnił wśród mieszkańców jeszcze w 2020 roku, zbierał podpisy pod petycją, czego konsekwencją był m.in. późniejszy protest i interwencja u władz miasta.

W konkursie na Osobowość Roku 2020 można głosować do 25 maja: link

3.9/5 - (9 votes)