Mieczysław Kieca przegrywa w sądzie z Łukaszem Chrząszczem i KW Wodzisław 2.0

26 marca 2023 r. Mieczysław Kieca złożył pozew w trybie wyborczym przeciwko Łukaszowi Chrząszczowi oraz KW Wodzisław 2.0. Przegrał. Postępowanie sądowe miał także Dezyderiusz Szwagrzak.

Mieczysław Kieca zarzucił Łukaszowi Chrząszczowi, że ten rozpowszechnia nieprawdziwą informację, jakoby Prezydent Miasta wprowadzał mieszkańców w błąd poprzez stwarzanie pozoru budowy nowego dworca autobusowego w Wodzisławiu Śląskim.

Pan Kieca domagał się od KW Wodzisław 2.0 publikacji przeprosin na portalu nowiny.pl.

Postanowienie Sądu odebrał pełnomocnik wyborczy KW Wodzisław 2.0 Alan Szatyło.

Sprawa dotyczyła tego posta na Facebooku:

Sąd Okręgowy w Rybniku stwierdził, że wpis Łukasza Chrząszcza nie zawierał nieprawdziwych informacji w rozumieniu przepisu art. 111 par.1 Kodeksu Wyborczego, a Pan Kieca nadinterpretuje treść wpisu.

Sąd stoi na stanowisku, że stwierdzenie, że „Pan Kieca mami ludzi wirtualną inwestycją” nie jest wulgarne i nie obraża kandydata na Prezydenta.

Z kolei zarzut przedwczesnego ogłaszania pewności danej inwestycji, co do której trwa jeszcze procedura i nie wiadomo z jakim skutkiem się zakończy, mieści się w ramach dozwolonej krytyki.

Łukasz Chrząszcz skomentował wyrok dla portalu row.info.pl słowami:

Trudno komentować sprawę, gdyż Sąd przeprowadził rzetelną analizę merytoryczną wpisu. Mam nadzieję, że Pan Kieca przestanie mamić mieszkańców wirtualnymi inwestycjami i oskarżać radnych za mówienie prawdy. Pozywanie za memy i posty na Facebooku jest niepoważne. W Wodzisław 2.0 mamy dystans do siebie i do otoczenia. Polecam Panu Kiecy to samo, a świat stanie się piękniejszy 🙂

Komentarz Kacpra Biernackiego:

Dezyderiusz Szwagrzak – postępowanie sądowe

W tej samej sprawie postępowanie sądowe z Panem Kiecą miał Dezyderiusz Szwagrzak. Zarzuty wobec przewodniczącego Rady Miasta dotyczyły jego słów z wywiadu dla Nowin wodzisławskich.

W postępowaniu sądowym w trybie wyborczym sąd stwierdził, że Dezyderiusz Szwagrzak nie mówił kłamstw. Więcej informacji w tej sprawie znajdziecie na naszej stronie na Facebooku.

4.6/5 - (10 votes)