Wzięliśmy udział w Marszu Pamięci

Członkowie Wodzisław 2.0 wzięli udział w XIII Marszu Pamięci im. Jana Stolarza, który upamiętnia tragiczną ewakuację więźniów KL Auschwitz – Birkenau z Oświęcimia do Wodzisławia.

Przeszliśmy etap z Jastrzębia do Wodzisławia, odwiedzając mogiły w Jastrzębiu, Mszanie i Wodzisławiu, gdzie złożyliśmy kwiaty. Pomordowani przez Niemców w nieludzkich warunkach zasługują na pamięć i modlitwę.

Na zakończenie wzięliśmy udział w wernisażu imponującej i mrożącą krew w żyłach wystawy Tomasza Przybylskiego „Przeżyliśmy Gross-Rosen”, którą do 25.01 można obejrzeć w Pałacu Dietrichsteinów.

Z ramienia stowarzyszenia w Marszu wzięli udział Łukasz Chrząszcz, Sylwia Zawadzka-Biernacka, Adrian Stępniak i Marcin Kaczmarek. W obchodach w Wodzisławiu dołączyli Agnieszka Tkocz, Danuta Olejniczak-Paterek i Kacper Biernacki.

marsz pamięci im jana stolarza wodzisław śląski
XIII Marsz Pamięci im. Jana Stolarza – Wodzisław Śląski

Gratulujemy organizatorom, w tym Robertowi Furtakowi i Zbyszkowi Bubakowi. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej.

Widząc stan pomnika pomordowanych więźników na ul. Ofiar Oświęcimskich, nasz radny Łukasz Chrząszcz wystosował interpelację ws. jego odnowienia. Z pismem i odpowiedzią można się zapoznać TUTAJ.

5/5 - (1 vote)