Zbieramy na sterylizację i dokarmianie bezdomnych kotów w Wodzisławiu Śląskim

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt przyłączamy się do wsparcia działań wolontariuszy opiekujących się bezdomnymi kotami na terenie Wodzisławia Śląskiego.

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji nagłaśniamy zbiórkę mokrej karmy dla kotów oraz podjęliśmy współpracę z wolontariuszkami, które opiekują się wolno żyjącymi kotami.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki pieniężnej na sterylizację i pokarm dla kotów wolno żyjących.

Zbiórka pokarmu

  • 4 – 30 października, Centrum Aktywności Społecznej,
    ul. Styczyńskiego 2 w Wodzisławiu Śląskim

Zbiórka pieniędzy

Pani Ania, wolontariuszka:

Kotami zajmuję się 15 lat. Są to przeważnie koty wolno żyjące, te bezdomne które kiedyś miały dom , a zostały wyrzucone jak i również koty chore, które potrzebują leczenia. Wyłapuję również koty na kastrację i sterylizację. Wolno żyjące po kastracji wracają na wolność, chyba że z jakiegoś powodu wrócić tam nie mogą, to wtedy czekają w domach tymczasowych na adopcję. Koty bezdomne przechodzą wszystkie potrzebne badania, zostają odrobaczone, zaszczepione, zachipowane i tak samo czekają na adopcję. Kotów wolno żyjących jest około 40, a tych czekających w domach tymczasowych na adopcję około 35. Koty dokarmiane są w kilku miejscach:

  • – Os. 1 Maja,
  • – działki na Mszańskiej.

Najbardziej potrzeba karm. Bo nie jest to tak, że trzeba nakarmić tylko te wolno żyjące. W domach tymczasowych też musimy zapewnić karmę, wszystkie akcesoria dla kotów jak i leczenie w razie pogorszenia stanu zdrowia. Potrzebujemy karmy suchej i mokrej, jak i środków na pokrycie weterynarza.

Galeria zdjęć

5/5 - (1 vote)