Szymon Rduch – kandydat na radnego Wodzisławia Śląskiego

szymon rduch

Szymon Rduch. Urodzony 27 stycznia 1994 roku w Rydułtowach.
Od urodzenia mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego. Zamieszkały w dzielnicy Karkoszka. Mąż Moniki oraz tata Franka, Antka i Julianka. Wywodzący się z katolickiej rodziny pełnej wartości i tradycji.

WYKSZTAŁCENIE I DZIAŁALNOŚĆ ZAWODOWA

Ukończył Szkołę górniczą w naszym pięknym mieście, z tytułem technika mechanika maszyn i urzadzeń. Pracuje na etacie w jednej z rybnickich kopalń oraz prowadzę działalność gospodarczą.

PROGRAM WYBORCZY

  1. Pozyskanie i zabezpieczenie środków z Urzędu Miasta na budowę placu zabaw, mini parku oraz miejsca spotkań w dzielnicy Karkoszka, ponieważ brak takowego miejsca.
  2. Pozyskanie części środków finansowych z puli 30 mln zł, oferowanych na lata 2025-2026 z programu Polski Ład na wyremontowanie drogi dojazdowej do kluczowego i strategicznego obiektu w naszym mieście jakim jest oczyszczalnia ścieków.
  3. Remont ulicy Starowiejskiej od przejazdu kolejowego do granicy z Turzą Śląską w dzielnicy Turzyczka.
  4. Remont nawierzchni ulic Żwirki i Wigury oraz Wolności w dzielnicy Jedłownik.
  5. Dokończenie kanalizacji oraz remont drogi w dzielnicy Karkoszka.
  6. Uwzględnienie budowy drogi łączacej ulicę Wolności z ulicą Pszowską dla odciążenia skrzyżowania ulic Czyżowickiej i Pszowskiej.
  7. Rozpatrzenie budowy progów zwalniających na ulicach Miczurina, Rogowskiej, Karkoszka oraz Nowej, według prośby mieszkanców owych dzielnic, ponieważ kierowcy nie stosują sie do znaków oznaczających strefę zamieszkania.

Poznaj pozostałych kandydatów KW Wodzisław 2.0