Czy Mieczysław Kieca stara się zastraszyć Wodzisław 2.0?

Chcąc należycie opisać Państwu zaskoczenie jakiego Wodzisław 2.0, a w szczególności Prezydent stowarzyszenia Kacper Biernacki doznał w tym tygodniu, muszę zaprezentować Państwu krótką i zwięzłą relację ostatnich działań Prezydenta Miasta, Rady Miasta oraz odpowiedzi Wodzisławia 2.0 na te działania.

Dnia 24 kwietnia 2019 roku na sesji rady miasta Pan Prezydent Mieczysław Kieca przedstawił poprawkę do budżetu, która w krótkich słowach przeniosła kwotę 32 600 zł z działu sportu (między innymi dotacje na klub sportowy) do działu promocji miasta (a konkretnie na prywatną, „zakrapianą” imprezę Octoberfest).

Rada miasta przegłosowała poprawkę Mieczysława Kiecy, przenoszącą w praktyce 32600 zł z dotacji na sport na prywatną, zakrapianą imprezę. Przeciwni byli radni: Łukasz Chrząszcz, Adrian Jędryka i Lidia Ptak. Wstrzymali się: Mariusz Blazy, Jakub Elsner, Marian Plewnia, Dezyderiusz Szwagrzak, Krystyna Warcok.

Poniżej wspomniana poprawka:

Tutaj natomiast link do sesji rady miasta, na której prezydent i wiceprezydent przyznają, że przeniesione pieniądze trafią na prywatną imprezę Octroberfest:

Wodzisław 2.0 będący główną opozycją w mieście i mając w zwyczaju informować mieszkańców o wszelkich działaniach administracji miasta Wodzisław Śląski, opisało sprawę należycie i bez ogródek w swoim Informatorze 2.0.

Informator 2.0 to seria ulotek mających na celu informowanie tej części mieszkańców, która z Internetu nie korzysta. Pieniądze na ulotki pochodzą z dobrowolnych wpłat, więcej tutaj. Obraz omawianego numeru Informatora 2.0 znajduje się poniżej:

informator wodzisław 2.0 majowy
Majowy Informator 2.0

Niedługo po tym, do Prezydenta Wodzisław 2.0 Kacpra Biernackiego przyszedł list z groźbą od Mieczysława Kiecy. Poniżej treść listu:

Drodzy wodzisławianie, nasze stowarzyszenie powstało, aby Wodzisław mógł rozwinąć skrzydła, aby walczyć ze wszelkimi negatywnymi i niepożądanymi skutkami władzy, ale przede wszystkim, aby służyć i informować mieszkańców miasta Wodzisław Śląski.

Zgodnie z powyższym nie ugniemy się pod naciskiem władzy i będziemy kontynuować misję Wodzisław 2.0. Rozwiń skrzydła Wodzisławiu!

5/5 - (4 votes)