Wodzisław 2.0 wspiera zrzutkę Odry

Członkowie stowarzyszenia Wodzisław 2.0 postanowili wesprzeć zbiórkę  crowdfundingową Odry Wodzisław.

Crowdfunding to najbardziej wolnościowa forma zbierania publicznych pieniędzy. Jest dobrowolna i indywidualna, a więc staje w opozycji do redystrybucji podatków.

Zbiórka crowdfundingowa ODRY „Wodzisław wspiera swój klub” to nasz lokalny przykład, jak zaangażować mieszkańców do dobrowolnego wsparcia sportu. Twórcy zrzutki przez pół roku uzbierali ponad 33 tysiące złotych. Jest to znakomity wynik, biorąc pod uwagę, że klub przez ostatnie kilka lat nie osiągnął znaczących sukcesów sportowych.

O ile większa byłaby to kwota, gdyby Urząd Miasta pozwolił mieszkańcom decydować, na jaki klub mają iść ich pieniądze z podatków? O ile większe byłyby budżety innych klubów: siatkarskich, koszykarskich, zimowych, którymi interesują się wodzisławianie? Sprawiedliwe zarządzanie finansami i wspieranie lokalnych klubów sportowych to obowiązek odpowiedzialnych władz samorządowych.

Błażej Pabijasz, który w naszym stowarzyszeniu odpowiada za grupę ds. sportu jest przekonany, że od nowego sezonu powstanie w Wodzisławiu jedna, silna Odra, która zapewni mieszkańcom wiele radości. Cieszymy się, że możemy dołożyć do tego małą cegiełkę. Aby spełniły się życzenia Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który będąc w Wodzisławiu powiedział:

Życzę wam, żeby Odra wróciła na należnej jej miejsce w Ekstraklasie!Andrzej Duda, prezydent RP

Wolnościowy ruch obywatelski Wodzisław 2.0 będzie dążył do zwiększenia partycypacji mieszkańców w sprawowaniu władzy, w tym w przyznawaniu dotacji. Członek społeczeństwa obywatelskiego XXI wieku musi mieć wpływ, na jakie cele idą pieniądze zabrane mu w podatkach.

INTERESUJESZ SIĘ SPORTEM? Pracuj z nami! Dołącz do grupy ds. sportu stowarzyszenia Wodzisław 2.0

5/5 - (2 votes)