Pomoc dla Ukraińców w Wodzisławiu Śląskim

Nasze stowarzyszenie od początku wojny na Ukrainie włączyło się w pomoc uchodźcom. Zarówno na granicy polsko-ukraińskiej jak i na miejscu w Wodzisławiu Śląskim.

Grzegorz Grabowski, członek Wodzisław 2.0 i radny dzielnicy Nowe Miasto zorganizował konwój do Medyki na granicę polsko-ukraińską. Z Wodzisławia Śląskiego wyjechało kilkanaście samochodów kocami, artykułami pierwszej pomocy i lekami. Do Wodzisławia Śląskiego udało się zabrać kilkanaście osób.

W grillowanie na granicy polsko-ukraińskiej zaangażowali się członkowie stowarzyszenia Wodzisław 2.0: Aleksander Wala wraz ze swoją fundacją oraz Kacper Biernacki.

Jednocześnie uruchomiliśmy na naszej stronie moduł ogłoszeń dla Ukraińców, gdzie pracodawcy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy.

grillowanie na granicy polsko ukraińskiej
grillowanie na granicy polsko ukraińskiej

Członkowie naszego stowarzyszenia Bartosz Michalczyk, Grzegorz Galewski oraz radny miasta Łukasz Chrząszcz zorganizowali zbiórkę rzeczową i przekazali konieczne produkty dla uchodźców z Ukrainy.

bank żywności dla ukraińców wodzisław śląski
Bartosz Michalczyk w Banku Dobra w Wodzisławiu Śląskim

Zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na odzież ochronną dla ukraińskich harcerzy. 510 zł  przekazaliśmy ZHR z Wodzisławia Śląskiego, który koordynował akcję.

Dalsza pomoc dla Ukraińców jest konieczna, dlatego zachęcamy wszystkich do mobilizacji, szczególnie teraz, kiedy pierwsze emocje zaczynają słabnąć.

Zachęcamy do śledzenia i wspierania działań Banku Dobra w Wodzisławiu.

5/5 - (1 vote)