Po interwencji Wodzisław 2.0 rzeka Leśnica zostanie uprzątnięta!

25 marca na naszej stronie na FB poinformowaliśmy o skandalicznie złej jakości Leśnicy pod wiaduktem na ul. Jastrzębskiej.

Tego samego dnia Prezydent stowarzyszenia Wodzisław 2.0 Kacper Biernacki wystosował do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach zapytanie o zarządcę tego terenu, a także przekazał informacje z dokumentacją fotograficzną zaistniałego problemu.

3.04 otrzymaliśmy odpowiedź od p.Andrzeja Krzyżostaniaka z Zarządu Zlewni w Gliwicach:

Informuję, że rzeką Leśnicą w powiecie wodzisławskim administruje Nadzór Wodny w Cieszynie Zarządu Zlewni w Gliwicach. W kwestii zanieczyszczeń informuję, że potrzeba oczyszczenia zanieczyszczeń cieku została zgłoszona do naszego Zespołu Wsparcia Technicznego w Raciborzu 1 kwietnia. Biorąc pod uwagę ilość interwencji, często wynikających z braku dbałości mieszkańców o najbliższe swoje otoczenie, uprzątnięcie nastąpi do końca przyszłego tygodnia.Andrzej Krzyżostaniak

To oczywiście nie załatwi problemu, gdyż kluczową rolę odgrywa ludzka świadomość. W lutym, radny Wodzisław 2.0 Łukasz Chrząszcz wystosował interpelację ws. zorganizowania konkursu na wspieranie działań Miasta w dziedzinie ekologii (w tym w zakresie segregacji odpadów). Odpowiedź wskazuje, że od 2020 roku taki konkurs będzie mógł być wzięty pod uwagę.

W komentarzach pod naszym wpisem mieszkańcy wskazują jako jeden z powodów słabo rozwiniętą kanalizację. Pojawił się też pomysł społecznej akcji sprzątania zaśmieconych terenów, zaniedbanych przez służby. Do sprawy będziemy wracać, ale już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych proekologicznym działaniem w Wodzisławiu. #ZielonyWodzisław

5/5 - (2 votes)