100 drzew na 100-lecie niepodległości! #zielonyWodzisław

Wielu mieszkańców martwi zmniejszająca się liczba drzew w Wodzisławiu. Wychodząc temu naprzeciw, wystosowaliśmy pismo do Urzędu Miasta oraz posłów i senatorów z Wodzisławia, o wspólne zorganizowanie akcji „100 drzew na 100-lecie niepodległości”.

Setna rocznica odzyskania niepodległości to doskonała okazja do wspólnej akcji ponad podziałami. Razem jesteśmy odpowiedzialni za przyrodę i nasze otoczenie. Lasy i drzewa są symbolem, który trwa przez pokolenia.

Aby nie uszczuplać miejskiej kasy i zaangażować w akcję mieszkańców, proponujemy organizację internetowej zbiórki na zakup drzewek (poprzez portal zrzutka.pl lub pomagam.pl). Każdy będzie mógł wesprzeć akcję, wpłacając wybraną kwotę za zakup drzewka dla siebie lub dla miasta.

Podobną akcję organizował resort środowiska (100 tys. drzew na 100-lecie niepodległości), jednak nie dosięgła ona Wodzisławia Śląskiego.

Zapraszamy do współpracy stowarzyszenia i firmy z Wodzisławia. Zapraszamy mieszkańców do udziału w wydarzeniu #zielonyWodzisław: link

5/5 - (1 vote)