Krzysztof Widenka – kandydat na radnego Wodzisławia Śląskiego

krzysztof widenka wodzisław

Krzysztof Widenka. Urodził się 12 wrzesnia 1999 roku w Wodzisławiu Śląskim.

WYKSZTAŁCENIE

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanistawa Staszica w Krakowie na kierunku informatyka z tytułem magistra inżyniera, а wcześniej
z wyróżnieniem І Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu  Śląskim.

DZIAŁALNOŚĆ ZAWODOWA

Od ponad 3 lat programista Java, obecnie w międzynarodowej firmie АКАМАІ, а wcześniej w polskiej firmie COMARCH.

Działalność NGO і hobby

BEZPARТYJNY. Od 2018 roku członek і współzałożyciel Stowarzyszenia Wodzisław 2.0. Pasjonat fotografii.

Szanowni Mieszkańcy!

Dochody miasta w 2022 roku wyniosły mniej niż 263 mln zł, a wydatki przekroczyły 280 mln zł. To tak, jakby rodzina zarabiała miesięcznie 10 000 zł a wydawała 11 000 zł. Takie długi spłacać musiałyby dzieci.

Tymczasem Urząd Miasta nie widzi niczego niestosownego w przyznawaniu jednorazowych nagród dla pojedynczych urzędników w kwotach 15 000 czy 16 000 zł.

TO JEST KPINA Z MIESZKAŃCÓW!

Obecny prezydent przekazuje radzie dzielnicy Radlin II, Kokoszyce i Zawada bardzo małe środki. To dlatego nie ma pieniędzy na remonty dróg i wiele innych potrzebnych inwestycji.
Czy wiecie Państwo, o jakim procencie kwoty z budżetu miasta możemy decydować?

0% (słownie: ZERO PROCENT)

W sąsiednim Rybniku jest budżet obywatelski i mieszkańcy mogą głosować, jakie inwestycje zostaną wykonane w mieście. W Wodzisławiu lokalni politycy ograniczyli naszą rolę do wrzucenia kartki wyborczej raz na 5 lat.

CZY TAK WŁAŚNIE WYGLĄDA DEMOKRACJA!?

Podobają mi się prace upiększające miasto. Renowacje skwerów i parków są potrzebne, ale czy wiecie Państwo, że są wykonywane na kredyt? Lokalna władza zadłużyła każdego mieszkańca Wodzisławia i przyszłe pokolenia. Demografia nie pozostawia złudzeń – aby w przyszłości miał kto spłacać te długi, potrzeba miejsc pracy i mieszkań, które powstrzymają odpływ ludzi młodych i ściągną nowych mieszkańców.

Liczba mieszkańców miasta z ponad 50 000 spadła do około 45 000. Młodzi ludzie nie mają tutaj perspektyw, przez co bardzo często uciekają z Wodzisławia. Ja mogłem sobie pozwolić na powrót do Wodzisławia tylko dlatego, że mogę pracować zdalnie jako programista. W przeciwnym wypadku musiałbym wyjechać z miasta.

Chcę zostać Radnym Miasta jedynie po to, aby uczynić nasze miasto lepszym do życia, gdyż to tutaj chciałbym założyć rodzinę i wybudować dom.

Mamy 7 radnych po 60 roku życia i ANI JEDNEGO poniżej 30 roku życia.

Szanowni Państwo,
Potrzebujemy odpowiedzialnych przedstawicieli młodego pokolenia w Radzie Miasta, a jeśli zagłosujemy na tych „co już byli” lub nie pójdziemy na wybory, to przez kolejne 5 lat nasze zdanie będzie pomijane.

Kontakt
krzysztof@widenka.pl
tel. 787 504 781
Facebook

Poznaj pozostałych kandydatów KW Wodzisław 2.0