Polski Ład dla Wodzisławia – podpisz petycję

Dzieci i mieszkańcy nie powinni cierpieć przez błędy urzędników. Wierzymy w ludzkie podejście polskiego Rządu. Przeczytaj i podpisz petycję do Premiera RP o dofinansowanie inwestycji w Wodzisławiu Śląskim.

PETYCJA

 

Pan Mateusz Morawiecki
Prezes Rady Ministrów

Szanowny Panie Premierze!

Jako mieszkańcy Wodzisławia ze zdumieniem, smutkiem i rozgniewaniem przyjęliśmy informację, że Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego popełnił błąd podczas składania wniosku o dofinansowanie zadań z Polskiego Ładu. Ten błąd ma kosztować mieszkańców miliony złotych.

Stracić na tym mają dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, które przez kolejne lata nie będą mogły uczyć się pływać. Stracić mają osoby starsze, które nie będą mogły chodzić po wyremontowanych chodnikach. Stracić mają wszyscy mieszkańcy.

Zdajemy sobie sprawę, że zgodnie z Regulaminem Polskiego Ładu, Urząd w Wodzisławiu popełnił dyskredytujący błąd, nie mniej wierzymy w ludzkie podejście Premiera i polskiego Rządu. Z pewnością są inne rozwiązania i możliwości, aby wesprzeć realizację wybranych inwestycji dla mieszkańców Wodzisławia.

W ramach drugiej odsłony programu Wodzisław Śląski przygotował trzy aplikacje na łączną sumę 34,8 mln zł:

  1. Modernizacja i przebudowa gminnych dróg publicznych na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego – wartość inwestycji: 17,2 mln zł, wnioskowane dofinansowanie: 16,3 mln zł .

    W ramach inwestycji miały zostać wyremontowane ulice Żeromskiego, Piastowska, 26 Marca, Jana Pawła II, Harcerska, os. Przyjaźni, Kąkolowa, Tulipanowa, Koszykowa, Goździkowa, Krokusowa, Wiklinowa, Chabrowa, Ofiar Oświęcimskich i dr Mendego.

  2. Przebudowa i rozbudowa infrastruktury edukacyjnej w Wodzisławiu Śląskim – wartość inwestycji: 5,9 mln zł, wnioskowane dofinansowanie: 5 mln zł.

    W ramach tej inwestycji miał zostać wybudowany nowy oddział przedszkolny i remont basenu dla dzieci w SP3 w Wodzisławiu Śląskim.

  3. Organizacja systemu parkowania w centrum miasta Wodzisławia Śląskiego wraz z wymianą konstrukcji nawierzchni dróg gminnych w dzielnicy Stare Miasto – wartość inwestycji: 15,8 mln zł, wnioskowane dofinansowanie: 13,5 mln zł.

    W ramach inwestycji miał zostać zakupiony system kontroli parkowania w centrum miasta oraz remonty ulic: ks. płk. Kubsza, Głowackiego, Powstańców Śląskich, Kościelna i ks. Konstancji.

Panie Premierze, zasłużony dla wolnej Polski Kornel Morawiecki mawiał, że „pewne wartości są ważniejsze od prawa, są to wolność, sprawiedliwość, solidarność, dobro i prawda.” Jako mieszkańcy liczymy na ponadpartyjną solidarność i dobroć ze strony polskiego Rządu w kierunku nas, Polaków, mieszkających w Wodzisławiu Śląskim. Liczymy na ludzką twarz polskiego Rządu, który nie pozwoli, aby nasze miasto przez błąd urzędnika pozostało w tyle w rozwoju i sfinansuje wybrane przez siebie inwestycje.

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego

PODPISZ PETYCJĘ