Arkadiusz Kość – kandydat na radnego Wodzisławia

arek kość
Arkadiusz Kość
urodził się 12 stycznia 1987 roku w Żorach. Od 1989 roku mieszka w Wodzisławiu Śląskim.

Wykształcenie

Ukończył Państwową Medyczną Wyższą Szkołę Zawodową w Opolu, zdobywając licencjat z fizjoterapii. Tytuł magistra obronił na Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Jest także nauczycielem wychowania fizycznego, zdobył tytuł lic. na PWSZ w Raciborzu. Planuje doktorat na AWF we Wrocławiu.

Działalność zawodowa

Od 2013 roku prowadzi gabinet fizjoterapii na os. Piastów w Wodzisławiu Śląskim. Do jego pacjentów należą m.in. reprezentanci Polski w piłce nożnej. Wykładowca przedmiotu dodatkowego w ramach rozwoju kompetencji dla studentów – AWF Wrocław. Autor szkolenia o nazwie „Diagnostyka funkcjonalna i różnicowa w dysfunkcjach narządu ruchu”.

Działalność NGO i hobby

W latach gimnazjalnych oraz liceum biegacz narciarski w wodzisławskim klubie SKI Team oraz lekkoatleta w UKS 5plus Rydułtowy. Aktualnie członek stowarzyszenia Octagon Team Wodzisław Śląski – brazylijskie jiu jitsu.

Program dla Wodzisławia

  1. Jednym z moich celów jest wspieranie rozwoju Szkoły Podstawowej nr 28- najnowocześniejszej placówki w mieście, którą obecna władza chciała zamknąć, a jej budynek przeznaczyć na inne cele. Uważam, ze wodzisławskie dzieci mają prawo uczyć się w placówce z najlepszą bazą dydaktyczno-sportową. Chciałbym wpłynąć na rozwój szkoły, także poprzez wspieranie jej sportowej działalności.
  2. Chcę zaradzić konkretnym, codziennym problemom mieszkańców naszych osiedli. Ze względu na brak miejsc parkingowych koło naszych bloków proponuję np. rozbudowę infrastruktury parkingowej poprzez inwestowanie w parkingi piętrowe.
  3. Zagospodarowanie przestarzałego boiska na osiedlu Jedłownik na plac zabaw dla dzieci oraz ogrodzone boisko do piłki nożnej.
  4. Wprowadzenie czasomierzy na skrzyżowaniach z sygnalizatorami świetlnymi.
  5. Prężny gospodarczo Wodzisław Śląski – stworzenie warunków do powstania nowych miejsc pracy poprzez pozyskanie nowych inwestorów oraz- udogodnienia dla firm i osób prowadzących działalność gospodarczą. W tym celu proponuję np. obniżenie podatków od nieruchomości, zwalnianie ze zbędnych opłat np. opłata targowa.
    Należy w końcu zachęcić ludzi młodych do osiedlania się w Wodzisławiu Śl., niech ucieczka do dużych miast nie będzie dla młodych jedyną alternatywą!
  6. Żyjemy w małym mieście, czynsze i opłaty mamy jak w metropolii. Będę wnioskował o obniżenie opłat czynszowych oraz cen wody.
  7. Szukanie oszczędności i pieniędzy dla budżetu NIE poprzez podnoszenie podatków ale poprzez ograniczenie zbędnych wydatków miasta oraz niekoniecznych inwestycji.

Kontakt
kosciua@wp.pl
Tel. 660-988-046